Eskrim Malzemeleri || Eskrim Kıyafeti

Bilindiği üzere eskrim çok ciddi teknik altyapı gerektiren üst düzey bir spor. Eskrim Avrupai bir savaş sanatı olduğundan dolayı aslında eskrime spor diyerek biraz haksızlık yapmış oluyoruz. Böyle ince tekniğe sahip olan bir spor ancak sanat olarak görülebilir. Malum bir savaş sanatı ama günümüzde amacımız insanları yaralamak veya öldürmek değil tekniğimizi konuşturarak sanatımızın üstünlüğünü rakibimize kabul ettirmek. Eskrim özellikle dünyanın en güvenli sporları arasında gösterilmektedir. Bu güvenliği kullanılan eskrim malzemelerine borçludur. Eskrim silahları kesici veya delici olmadığı gibi kırılma durumunda da delici duruma gelmemektedirler. Eskrim kıyafetleri alt, üst ve plastron olmak üzere 3 parçadır. Bu eskrim kıyafetleri 350 newton veya 800 newton gibi güce dayanıklı standartlarda üretilmektedir. 350 newton olanlar ülke içerisinde ki eskrim müsabakalarında kullanılabilmekte, uluslararası maçlarda ise 800 newtonluk eskrim malzemelerinin kullanımı zorunludur.

eskrim-kıyafeti

Türkiye’de eskrim malzemeleri genelde Pbt, Allstar ve JL markalarında bulunmaktadır. Pbt ve Allstar Eskrim Malzemeleri Avrupa menşeli, JL ise Çin menşelidir. Eskrim Kulübümüzde özellikle hızlı temin ve uygun ödeme seçenekleri nedeniyle PBT ve JL marka eskrim malzemeleri tercih edilmektedir. JL Eskrim Malzemeleri Çin üretimi olmasına karşın özellikle yeni başlayan eskrim sporcuları için hem güvenli hemde ekonomik bir çözüm sunmaktadır.Özellikle eskrim başlangıç kıyafeti olarak direk JL marka eskrim kıyafeti alınıp kullanılabilir.

Peki eskrim malzemelerini nasıl temin ediyoruz?

Açıkçası Ankara’da bulunan en uygun seçenek Akspor. Sadece Ankara’ya değil tüm Türkiye’ye ürün gönderiliyor. 15 yılı aşkın süredir eskrim malzemesi sattıkları için boydur, değişimdir hiç sıkıntı yaşamazsınız. Eskrim malzemesi fiyatları ve Akspor online alışveriş sitesi için tıklayabilirsiniz. Fiyatlar bütçenizi aşıyorsa ikinciel malzemelere de yönelebilirsiniz. Olurda eskrim malzemeleri hakkında aklınıza takılan sorular olursa hemen bizlere ulaşabilirsiniz? Sadece eskrim tekniği değil aynı zamanda eskrim malzemeleri konusunda da sizlere seve seve danışmanlık yaparız.

Eskrim Malzemeleri

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s