Ozan SARI

Eskrimin   büyüsüne   2000  yılında  ODTÜ’de   kapılan   bir     spor sever   olarak    böyle  bir   blog  çalışması  yapmaktaki  asıl  amacım,  eskrim gibi güzel  bir  sporun   yeterince   tanınmaması idi. İlerleyen  günlerde   eskrim  hakında  teknik  bilgilerden  daha  çok  amatör   bir   sporcunun   eskrimle  birlikte  hayata   bakışının  nasıl   değiştiğini ,  yeni   arkadaşları ile  beraber  dünya  ile  iletişiminin   nasıl   güzelleştiğini   bu  sayfalarda   bulabileceksiniz.  Yer yer  takımlarımızı  gönülden  tanıtan  makaleleri   sizlerle  paylaşacağımız  gibi   Türk  eskrimini      bir  adım   daha  nasıl  ileri   götürürüz   sorusuna  kafa    yormayı da  ihmal  etmeyeceğiz.

Kısaca   kendimden  bahsetmek  istiyorum. Yukarda da  belirtdiğim  gibi  eskrimle  2000 de ODTÜ’de  tanıştım  hala  bu  sevda   ODTÜ’de ve Çankaya Eskrim’de    sürüyor. 2002 yılından     sonra  takımızın idari  işleriyle  beraber    yardımcı   antrenörlüğünü  yapmak  gibi     bir   fırsat  karşıma  çıktı.O   yıllarda   Armağan Hocamla   başlayan   yürüşümüz  ,   yine  onunla   beraber  sürmekte.ODTÜ Eskrimle beraber gerek üniversiteler arasında gerek Türkiye Eskrim Federasyonu müsabakaların bir çok madalya ve kupa kazandık. 2008  den   itibaren    federasyonun   1. kademe  antrenörlük  lisansını  almaya  hak  kazandım.2010 yılı Mayıs  ayından itabaren de ikinci kademe antrenörlük belgemi aldım. Özellikle  flöre  konusunda      sürekli   kendimi  geliştirmeye  çalışıyorum.Aynı zamanda federasyonumuzun hakemiyim.

Gelelim Çankaya Eskrim macerasına. Bilenler bilir, bizler için verilen söz onurdur. Çankaya Eskrim’de aslında kendime verdiğim bir sözden doğdu. ODTÜ’de özellikle alt yapıya yönelik çalışma yapamamız ve yaş grubunun büyüklüğü nedeniyle  milli takımdan uzak kalmaktaydık. Bu sebepten ötürü özellikle alt yapı çalıştıracağımız bir kulübün gerekliliği kendini gösterdi. Mezun olunca mutlaka böyle bir adım atmam gerektiğine karar verdim. Yıl 2010 tarih 24 Aralık soğuk bir Ankara günü. Yıllar önce aldığım bu kararı hayata 6 arkadaşımla beraber hayata geçirdim. Şu anda faal olarak Çankaya Eskrim’in başkanı ve antrenörüyüm. Ek olarak ODTÜ, TOBB ETÜ Eskrim Takımlarını antrene etmekteyim. Bu zorlu yolda verilen savaşı hala sürdürmekteyiz. Hedeflerimizi bir bir gerçekleştirip fethedilmez denilen kaleleri bir bir almaktayız.

Eskrime  ek  olarak    baktığımızda   2006 yılında  ODTÜ  Matematik  Bölümünden  mezun  oldum. Airties da    2,5   yıl     yazılım  mühendisliği   yaptıktan  sonra  ,2 yıla yakın  Ankarada   SoftEb Yazılım bünyesinde konfigürasyon yöneticisi olarak çalışmaktayım.  Atılım  Üniversitesinde   İşletme  Yüksek  Lisansımı yine 2010 yılında tamamladım.2011 yılında Yeni Fikirler Yeni İşler yarışmasında Kablosuz Telesağlık projesi ile takım olarak finallere kadık, amacımız büyük ödüle de ulaşmaktı ama olmadı , üçüncülük ile yetinmek zorunda kaldık. 2013 yılında Netvent Teknoloji’de çalışmaya başladım. İş hayatımda Netvent’i bir dönüm noktası olarak, hem mükemmel dostlar edindim hemde gerçekten bir start up nasıl ayağa kalkar sorusunun yanıtını buldum, aslında bu sorunun yanıtını her gün yeniden öğreniyorum. Netvent ile olan yolculuğum halen devam ediyor, hedefimiz ekimizle beraber Netvent’i milyar dolarlık bir şirket haline getirmek. Evet hayallerimiz bile küçük değil aslada olmayacak. Siyaset   ve   ekonomi  hakkında    okumak  en  büyük  zevklerimden :). Özgeçmişim  kabaca   böyle   ,  peki  özgeleceğim için  neler    yazmalıyım. En  büyük  hayalim  , yöneticisi olduğum/olacağım  kulübün    sporcularını   olimpiyat kürsüsünde   görebilmek. Tarih de   vermek  gerekirse  en   erken   2024 , en geç 2044 olimpiyatları :).

Şimdilik   benden  bu kadar.  Bana  ulaşmak için zafere@gmail.com    adresini  veya 05333152298 nolu cep telefonunu ve https://eskrimkursu.net/cankaya-eskrim-iletisim/  adresindeki iletişim formunu kullanabilirsiniz. Profesyonel cv’mi yine mail adresimden talep edebilirsiniz. Yine  buradan  eskrim kurslarımız  ,   özel derslerimiz    hakkında    bilgi  alabilirsiniz.

Spor  ve  sevgi  yanınızdan  eksik olmasın….

Ozan   SARI

Sonsuza Kadar, Zafere Kadar

Antrenörlük Başarılarım

4 comments on “Ozan SARI

  1. Geri bildirim: Ankara’da Eskrim « Eskrim Kurslarımız

  2. Geri bildirim: Ankara, Eskrim Kursu – Çankaya Eskrim SKD « Eskrim Kurslarımız

  3. Geri bildirim: Çankaya Eskrim « Eskrim Kurslarımız

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s