Çankaya Eskrim Nasıl Eskrimci Yetiştirir

Zirveye Giden Yol Her Zaman Cesaretle Atılacak Bir Adım İle Başlar

Çankaya Eskrim olarak ilk amacımız hayatta başarılı, sporu ve eskrimi seven bireyler yetiştirmektir. Uzun vadede eskrimi ve sporu seven bireyleri birer elit sporcuya dönüştürmek en büyük hedefidir. Peki bu süreç nasıl işler?

Öncelikle başlangıç seviye eskrim dersleri ile çalışmalarımız başlar. Bu dersler haftada bir gündür ve en az 3 ay planlanmaktadır. Bu süreçte amacımız çocuğunuzu tanımak, eskrime ve spora olan ilgisini arttırmak, temel eskrim yeteneklerini kazandırmaktır. Antrenmanlarımız eskrim yeteneklerini kazandıracak oyunlarla süslenir, psikolojik olarak sporcu olmanın alt yapısı bu sınıflarda işlenir.

İkinci seviye temel eskrim dersleri sonucunda antrenörlerimiz siz velilerimiz ile çocuklarımız için bir değerlendirme yaparlar ve orta düzey sınıflara (haftada iki gün veya tercihe göre üç gün) yönlendirilirler. Bu müsabık sporcu olma yolunda atılan ilk adımdır. Haftada iki gün olan çalışmalarda temel eskrim tekniklerinin kusursuz olması için çalışmalar sürdürülür. Bu sınıfların özelliği sporcu olarak müsabakaya katılmasa dahi çok ciddi eskrim tekniği öğretimi gerçekleştirilir. Sportif olarak müsabakaya katılmayı  seçmeseniz dahi, bu sınıflara devam ederek çocuğunuz spor kültürü spor sevgisi eskrim ahlakı ve spor disiplini gibi erdemler kazanır. Düzenli antrenmanlarına devam ederek hem eskrim hem de sportif yeteneklerini geliştirir.

Üçüncü seviyemiz müsabık sporcu seçimidir. Orta seviye sınıflarımıza düzenli devam eden çocuklarımız sürekli antrenörlerimiz tarafından değerlendirilir. Müsabık sporcu olma konusunda psikolojik ve sportif yetenek olarak belli bir seviyeye gelmiş sporcu adaylarımızın velileri ile bir değerlendirme yapılır. Velilerimizin de onayı ile çocuklarımız eskrim müsabakalarında lisanslı olarak çıkarlar. Artık çocuklarımız sporcudur, antrenman sayıları yine orta seviye sınıflarındaki ile aynıdır. Burada değerlendirmemiz müsabaka performansları ve bu performansları nasıl arttırabiliriz üzerine olur. Çalışmalarımız artık eskrim müsabakalarında nasıl daha iyi oluruz üzerine kurulur.

Son seviye seçim sürecimiz elit sporcu seçimidir. Bu seviyede özellikle eskrim müsabakalarında yarışan çocuklarımızın performansları ve bu performansları arttırmak için yaptığımız çalışmaların sonuçları üzerine kurulur. Özellikle antrenman süreci sonucunda yükseliş trendi nasıl oluyor, sporcularımızın gelişim trendleri nasıl konularına kafa yorarız. Bu değerlendirme sonucunda milli takım ve yurt dışı müsabakalarına yürüyebilecek çocuklarımız tespit edilerek ailelerimiz ile  son bir değerlendirme daha yaparız. Bizlere bu yolda destek veren ailelerimiz ile artık amacımız çocuğumuzun hem hayatta hem derslerinde hemde sporda başarılı olmasını sağlamaktır. Elit sporcu sınıfları ilk etapta müsabakalarda ilk 16 arasına girecek sporcular yetiştirmektir sonrasında adım adım zirveyi zorlarız. Elit sporcu sınıflarımız haftada en az 2 antrenmana katılırlar, bu 2 eskrim antrenmanına ek olarak eskrim müsabaka programlarına uygun olarak ekstra antrenmanlara katılırlar. Müsabaka önemine göre bazı dönemlerde haftada yediye kadar antrenman sayısı olur. Yaz aylarında kondisyon çalışmaları ve kamplar düzenlenir.  Artık hedef yenilmez bir arma yaratmak ve kürsülere ambargo koymaktır.

Bizimle zafere giden bu yolda yürümeye hazır mısınız? Bu yolda size gül bahçeleri vaat  etmiyoruz, tek vaadimiz alınteri.

Unutmayın her başarı cesaret ile atılacak ilk adım ile başlar. Hemen arayın 0(533)3152298

eskrim-madalya

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s