Çankaya Eskrim Kuruldu

Çankaya Eskrim Spor Kulübü Derneği olarak 24 Aralık 2010 tarihinde Bahçelievler’de çalışmalarımıza başladık.Kaliteli kadromuz ve profesyonel yönetim anlayışımızla öncelikli amacımız çocuklarımıza spor sevgisi ve spor kültürünü kazandırmak, sonrada ulusal ve uluslararası arenada eskrim sporunda söz sahibi olmaktır.

 

Çalışmalarımıza ilk olarak güzel bir çalışma salonu oluşturmakla, alt yapı ve büyük takım aday kadrolarımız için kursiyer kayıtları almakla başladık.Eski Milli Antrenör ve Sporcu Armağan Karabulut, Milli Sporcu Ali Dağdevirentürk(1. Kademe Antrenör) ve 2. Kademe Antrenör Ozan Sarı ile antrenmanlarımızı sürdürmekteyiz.

 

Eskrim hakkında birkaç kelime yazmak gerekirse, her yaştan insanın severek yaptığı eskrim özellikle insan zekasını ön plana çıkartan savunma ve saldırı sporudur. Eskrim sizlere çeviklik , esneklik , dikkat , hız , atletik bir vücut ve güç kazandırmanın yanı sıra insiyatif alma ve alternatif çözüm yolları üretme özelliği , analitik bir zeka yapısı kazandırır. Eskrimle uğraşan bireyler ezberci yaklaşımın dışına çıkarak düşünmeyi , akıllarını kullanarak doğru kararlara ulaşmayı öğrenirler. Özellikle anında karar verme yetileri zamanla gözle görülür biçimde gelişmektedir.Eskrimi ve bizleri daha yakından tanıyabilmek için ‘Maestro‘ ismini verdiğimiz spor salonumuzda her zaman misafirimiz olabilirsiniz.

 

İnanıyoruzki sizlerin desteği ile atacağımız her adım nihai hedefimiz olan olimpiyat madalyasına bizleri daha da yaklaştıracaktır.Evet yolumuz zorlu ama aşılmaz değil, hedefimiz büyük ama ulaşılmaz değil.Tek yol var çok çalışmak.Sonsuza Kadar, Zafere Kadar…

 

 

Adres:Bahçelievler 6. cd. 52.sk(eski 6. sk) no:71

Tel: 222 3315 (saat 15’den sonra) , 0 533 315 2298(Ozan SARI)

Web:www.cankayaeskrim.com

Not:Her yaş grubu (8-60) için ayrı çalışma saatlerimiz bulunmakta ve kayıtlarımız devam etmektedir.

 

 

 

Çankaya Eskrim SKD adına

OZAN SARI

Başkan

 

One comment on “Çankaya Eskrim Kuruldu

  1. Geri bildirim: Çankaya Eskrim « Eskrim Kurslarımız

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s