Çankaya Eskrim Antrenman Sistemi

Çankaya Eskrim Spor Kulübü nasıl çalışır, sistemi nasıldır sorularını yanıtlamadan önce belirtmeliyiz ki, Çankaya Eskrim Spor Kulübü velilerinin sporcu ve antrenörlerinin desteği ile ayakta kalan arkasında bir devlet kurumu veya
vakıf gibi bir kuruluş olmayan Türkiye Eskrim Federasyonu’nun tescilli  eskrim kulübüdür.

Çankaya Eskrim kurs yapısı ile çalışmaz amacı sporu seven , sporu hayatının her alanına yerleştirmiş başarılı sporcular yetiştirmektir. Bu amaç için aşağıda şekillendirdiği antrenman yapısını (biz buna Çankaya Eskrim Piramidi adını veriyoruz) kullanır.

1-  Eskrim sporuna başlayan her sporcu adayı öncelikli olarak haftada bir günlük programa dahil edilir. Haftada bir günlük bu programda özellikle eskrim temelleri öğretilir ve sporcu adayının sporcu performansı arttırılır. Başlangıç seviyesinin amacı çocuklarımıza eskrimi sevdirmek ve eskrimi tanıtmaktır.

2-Antrenörlerin ve kulüp yönetiminin değerlendirmesi ile temel eskrimi öğrenen çocuklarımızın antrenman günü haftada iki güne çıkartılır. Bu aşama lisanlı sporcu olmak için ilk adımdır. Yavaş yavaş sportif performansı arttırılan sporcu adayları müsabaka ve eskrim konusunda motive edilir  ve yavaş yavaş eskrim antrenman maçları yapmaya başlarlar.

3-Antrenör ve kulüp değerlendirmesi sonucunda lisans çıkartması konusunda karar verilen sporcu adaylarımızın aileleri ile görüşülür ve eskrim müsabakalarında lisanslı yarışmak isteyip istemedikleri sorulur. Ailemizin ve sporcu adayımızın olumlu görüşü olursa , sporcu adayımıza lisans çıkartılır ve yarışmalara Çankaya Eskrim arması ile çıkma hakkı kazanır. Bu aşamadan itibaren sporcumuz olan öğrencimiz Çankaya Eskrim tarafından kendisi için sağlanan ek derslere katılmaya hak kazanır. Antrenman sayısı haftada 7 güne kadar çıkartılabilir bu tamamen kulüp yönetimi ve antrenörlerinin insiyatifindedir.

Eskrim hakkında ve Çankaya Eskrim hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için bizlere ulaşabilirsiniz, 05333152298

En hızlı iletişim ve sorularınız için lütfen bizlere aşağıda bulunan iletişim formu ile ulaşın


Çankaya Eskrim Antrenman

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s