Çankaya Eskrim İki Yaşında

Ankara Çankaya Eskrim

Ankara Çankaya Eskrim

24 Aralık bizler için çok anlamlı ve çok özel bir gün. Sizlerle duygularımızı paylaşmak istediğimiz çok güzel bir gün.

                Kulübümüzü bugün kurduk, bugün başladık mücadeleye. İki yıl oldu, çok uzun ama bizler için çok hızlı ve yoğun geçen iki yıl. İlk yılımızın çok zor geçtiğini düşünmüştük fakat yanılmışız ikinci yılımız çok daha zorlu, çok daha yoğun  geçti aynı zamanda mutlulukla,  zaferle ve en önemlisi umutla dolu geçti. Çok genç bir takım olarak neler başardık, önce Şubat ayında süper minikler ile kürsüye çıktık, bu başarı Çankaya Eskrim’in müzesine götürdüğü ilk kupa idi, bu aslında daha büyük başarılar için atılmış ilk adımdı. Nisan ayında sporcularımızın bulunduğu Ankara Üniversitesi takımı Üniversiteler Arası Türkiye Şampiyonu oldu, yine MEB Okullar Şampiyonası’nda Türkiye ikincisi olan Ankara Takımı’nda bir sporcumuz vardı. Yaz sonrası açtığımız yeni sezonu yoğun çalışmalarla geçirdik ve 2012’yi Alanya’da yapılan süper minikler turnuvasında bu sefer kürsüye biri şampiyon biri üçüncü iki sporcu çıkararak kapattık.

Bu başarılara ek olarak 2012’de gerçek bir takım , bizce büyük bir aile, yarattık. İşte  asıl başarı buydu. Artık her klasmanda çalışan sporcularımız her müsabakada  zafer kazanmak isteyen kendileri minicik ama yürekleri kocaman hemde koskocaman çocuklarımız var, velilerimiz var her fırsatta bizlere desteklerini gösteren, dostlarımız var bizi hiç yalnız bırakmayan hep bizimle yürüyen ve sponsorlarımız var bizler ile beraber taşın altına elini koyan.

İki yıl önce yazmıştık, bayrağımızı açtık yürüyoruz zafere doğru diye ve şimdi kazanıyoruz o zaferleri birer birer. Her kazandığımız zafer bizlere,  yeni bir zapt edilecek  tepeyi hedef olarak gösteriyor. Her seferinde daha yükseğe çıkmak için çalışıyoruz zorluklar karşısında hiç pes etmiyoruz ve etmeyeceğiz.

 Bu zorlu yollarda bizlere desteğini esirgemeyen tüm dostlara, tüm velilerimize, Çesk Maestro Dans ve Tuna Sanat  Ailesine, ODTÜ Eskrim , Tobb Etü Eskrim Takımına, JAS Ekibimizi çalıştıran antrenörümüz Derya Kaya’ya,  Aftud GSK’ya , Karina Tasarım’a, burada ismini sayamadığım tüm arkadaşlara  yürekten teşekkürler ve kocaman bir teşekkürde antrenörümüz Ali Dağdevirentürk’e beraber çıktık bu yola  ve onun emekleri ile hep daha ileriye yürüyoruz. Geçen yılda yazdığımız gibi “ daha gidilecek çok yol aşılacak çok deniz ve zapt edilecek bir güneş var önümüzde, tekrar teşekkürler hayallerimize ortak olduğun için…..”

Teşekkürler dostlar çok teşekkürler bizlere destek olduğunuz en önemlisi bizlere güvendiğiniz için. Sizlerle daha nice yaşlara. Sizlerle yürüyoruz  “Sonsuza Kadar, Zafere Kadar”

Çankaya Eskrim Spor Kulübü

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s